20 Aralık 1962’de Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde dünyaya geldi. Tavşanlı Endüstri Meslek Lisesini bitirdi. Ortaokul ve lise yıllarında şiir, hikâye ve roman yazmaya başladı. İlk yazıları, o yıllarda değişik gazete ve dergilerde yayımlandı. Bazı firmalarda muhasebecilik yaptıktan sonra 1991’de Yörünge dergisinde fiilen gazeteciliğe başladı. Daha sonra Millî Gazete’de sürdürdüğü gazeteciliğini, çeşitli gazete, dergi ve yayınevlerinde devam ettirdi. Röportaj, haber, köşe yazarlığı, dizi yazılar, roman tefrikaları, film ve dizi senaryoları gibi farklı türlerde ürünler verdi. Yayınevi yöneticiliği ve editörlük yaptı. Açık ve müstear adlarla Yeni Asya, Tercüman, Yeni Devir, Millî Gazete, Yeni Şafak, Cumhuriyet, Radikal, Sabah ve Türkiye gazeteleriyle Sur, Gökyüzü, Aylık Dergi, Tohum, Cuma, Acun-Türkiye’nin Gücü, Mavera, Hüner, Yörünge, Aktüel, Tempo, NTVMag, Nokta, Babıâli Kültür, Yeni Dünya ve Moral Dünyası gibi dergilerde yer aldı. 1983’te Sessizce Derinden hikâyesiyle Yeni Devir Gazetesi Hikâye Yarışmasında ve 1996’da Yapma Çiçekler hikâyesiyle Ömer Seyfettin Hikâye yarışmasında ödül kazandı. Bir yayınevinde yönetici olarak çalışan yazarın Tapınak Şövalyeleri adlı eseri, daha önce Nesil Yayınları ve Esen Kitap Yayınlarında Bülent Bengisu adıyla yayımlanmıştır.

Yayınlanmış Eserleri (Seçme):

Hikâye: Hayırsız Evlât, Son Sabah, Bu Kafayla Düzelemeyiz, Suskunlar, Yapma Çiçekler, İnsan Görmemiş Hayvanlar, Yalnızlık Veda Edememektir, Bir Garip Adam, Öksüz Çocuklar, Mevlâna’dan Peygamber Öyküleri (Uyarlama).

Roman: Bir Buket Gül, Sabahsız Geceler, Elveda Mutluluklar, Zamansız Rüzgâr, Kapanmayan Yara, Bir Eylül Sabahı, Kuşlar Yuvadan Uçtu, Sonsuzluk Yolcusu, Beyaz Zambak, Unutulmuş Günler, Ağlama Kızım, Şûle, Zirvedeki Yalnızlık, Muhteşem Sarayın Ustası, Sımsıcak Sev Üşütme / Unutulmuş Günler.

Düşünce-Araştırma-İnceleme: Üç Atatürkçü Delikanlı, Ağlıyor musun?, Evlenemeyen Kızlar-Evlenmeyen Erkekler / Sevgili Çok Eş Yok, Erkekler Evlenmeye Nasıl İkna Edilir?, Kızlar Öküzleri Sever, Tapınak Şövalyeleri, Köşk’e ‘Gül’ Harekâtı.

Biyografi: Reşat Nuri Güntekin / Hayatı, Sanatı, Eserleri, Eserlerinden Seçmeler; Romancının Romanı Yavuz Bahadıroğlu